Rittal, EPLAN, CIDEON and GEC at the SPS

Trzy cyfrowe bliźniaki - budowanie i łączenie przemysłowych ekosystemów

Rittal, EPLAN, Cideon i GEC na targach SPS

Obecnie przemysł znajduje się pod ogromną presją zmian, biorąc pod uwagę zarówno kryzys energetyczny, jak i problemy związane z zapewnieniem spójnego łańcuchu dostaw. W jaki sposób zatem przemysł rozwija się przy jednoczesnej transformacji w kierunku inteligentnej produkcji? I jaki wkład wnosi sterowanie, zabudowa szaf i rozdzielnic oraz budowa maszyn dzięki spójnym danym, zaczynając od projektowania, aż do eksploatacji instalacji? Firmy Rittal, EPLAN, CIDEON i German Edge Cloud omówią te pytania z odwiedzającymi podczas targów SPS w Norymberdze i pokażą, jak promować rozwiązania w odpowiednich ekosystemach.

 

Herborn/Monheim/Gräfelfing/Limburg, 12 październik 2022. Na targach SPS w Norymberdze Rittal, Eplan, Cideon i German Edge Cloud pokażą, jak połączyć trzy ekosystemy: produktów, systemów i procesów produkcyjnych z ich odpowiednimi cyfrowymi bliźniakami, w celu rozwoju inteligentnej produkcji. „Dane są tworzone w ekosystemach, które dzisiaj często są nadal niejednoznaczne w sieci. Jeśli możliwe jest stworzenie kompletnego cyfrowego bliźniaka dla zakładów, produktów i procesów produkcyjnych oraz inteligentne połączenie ich, jest to dźwignia na drodze do inteligentnej produkcji”, mówi Markus Asch, dyrektor generalny Rittal International i Rittal Software Systems. I dodaje: „Targi SPS są idealnym miejscem do dialogu i szukania odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób dane cyfrowego bliźniaka mogą być lepiej wykorzystane w celu zwiększenia wartości w trakcie eksploatacji. Tam są ogromne możliwości.”

EPLAN i Rittal napędzają rozwój cyfrowego bliźniaka i sprawiają, że dane mogą być wykorzystywane cały czas podczas pracy projektowej, prefabrykacji oraz podczas użytkowania. Cideon zwiększa spójność danych wokół cyfrowego bliźniaka produktu dzięki doświadczeniu w zakresie CAD/CAM, PDM/PLM i konfiguracji produktu. German Edge Cloud wykorzystuje informacje z danych z maszyn do szybszego tworzenia sieci i wizualizacji procesów cyfrowego bliźniaka produkcyjnego. Zarządzanie produkcją wspierane przez IIoT za pomocą cyfrowego systemu produkcyjnego ONCITE zwiększa wydajność i elastyczność produkcji.

Markus Asch, dyrektor generalny Rittal

„Dane są tworzone w ekosystemach, które często są nadal niekompletnie połączone w sieć. Jeśli możliwe jest stworzenie kompletnego cyfrowego bliźniaka dla systemów, produktów i procesów produkcyjnych, a następnie inteligentne połączenie ich, będzie to milowy krok na drodze do inteligentnej produkcji”, mówi Markus Asch, dyrektor generalny Rittal International i Rittal Software Systems.

Rittal, EPLAN, CIDEON and GEC at SPS

Rittal, Eplan, Cideon i German Edge Cloud pokazują, które trzy ekosystemy muszą być połączone z ich odpowiednimi cyfrowymi bliźniakami w celu inteligentnej produkcji: systemy, produkty i procesy produkcyjne.

Cyfryzacja od projektowania aż po ekspolatacje

Jednym z najważniejszych punktów na wspólnym stoisku 121 w hali 3 jest spójność danych w całym łańcuchu wartości szaf sterowania i rozdzielnic, począwszy od projektowania, poprzez dostawę i prefabrykację,aż po fazę eksploatacji zbudowanych rozwiązań. Dzięki rozwiązaniom EPLAN i Rittal prefabrykatorzy nie tylko oszczędzają czas i pieniądze w procesie prefabrykacji czy projektowania, ale również dostarczają kompletne dane systemowe będące podstawą maksymalnej wydajności podczas eksploatacji, działań związanych z serwisem i konserwacją, jak i podłączeniem do systemów sieciowych monitorujących pracę całego procesu.


Większa prędkość dla elektrotechniki

Nowa Platforma EPLAN 2023 znacząco przyspiesza prace inżynierskie, a dzięki nowemu silnikowi graficznemu zapewnia jeszcze szybsze planowanie 3D. Dodatkowo, międzynarodowe zarządzanie makrami wspierające różne standardy wariantów reprezentacji schematu, dodatkowo przyspiesza ten proce, a nowy EPLAN eStock uzupełnia centralne zarządzanie artykułami w chmurze. Z kolei EPLAN Harness proD wspiera teraz użytkowników we wszystkim, co dotyczy okablowania maszyn.

Rittal przyspiesza łańcuch dostaw dzięki bezpłatnym konfiguratorom RiPanel i dostępnych od ręki rozwiązaniach z serii Generacja X czyli skrzynki KX, obudowy AX, szafy VX z całą gamą akcesoriów systemowych umożliwiających budowę dowolnego rozwiązania dopasowanego do każdego projektu i warunków otoczenia.


Nowe maszyny i oprogramowanie dla warsztatu

Nowością Rittal na targach SPS jest Wire Terminal WT C10, w którym dzięki nowej wersji w pełni automatycznej skręcarki drutów, są one składane dziesięć razy szybciej niż ręcznie. Nowy model oferuje również liczne ulepszenia, na przykład poprzez modułowe podejście do podawania i wyprowadzania drutów z nowym systemem przechowywania drutu i szybko wymienialnymi blokami podawania. Nowa architektura oprogramowania Wire Terminal zapewnia bezproblemową integrację z Centrum Przetwarzania RiPanel. To oprogramowanie do zarządzania zadaniami można również zobaczyć na targach z aktualizacją.

Smart Mounting to najważniejsza innowacja firmy EPLAN dla warsztatu budowy szaf sterowniczych. Nowe oprogramowanie wizualizuje teraz również komponenty mechaniczne i elektryczne podczas konstruowania szafy sterowniczej, podczas gdy EPLAN Smart Wiring prowadzi użytkownika przez okablowanie. Dzięki precyzyjnym instrukcjom pracy i wizualizacjom 3D rozbudowa jest łatwiejsza i bezbłędna, bez konieczności długiego szkolenia pracowników.

Odwiedzający mogą również uzyskać dalsze informacje i porady dotyczące strategii na stoisku EPLAN i Cideon, nr 238 w hali 6.

 

Dane IIoT do sprawnego zarządzania produkcją

Faza eksploatacji systemów to coś więcej niż korzyści związane z konserwacją dzięki danym systemowym w cyfrowej kieszeni na schematy - ePocket, 75% oszczędności energii dzięki nowym klimatyzatorom Blue e+ lub inteligentnym usługom. German Edge Cloud pokazuje, w jaki sposób można zwiększyć wydajność i elastyczność produkcji, gdy dane z przemysłowych aplikacji IoT wpływają do sprawnego zarządzania procesami produkcyjnymi. Cyfrowy system produkcyjny ONCITE, ostatnio oceniony przez Pierre Audoin Consultants (PAC) jako „Najlepszy w swojej klasie”, łączy wcześniej oddzielne podstawowe komponenty w system o elastycznej architekturze: zarządzanie produkcją z funkcjami MES i MOM. Przemysłowy Internet Rzeczy staje się bazą danych i wykorzystuje programowanie niskokodowe dla łatwego łączenia aplikacji.

Ponadto Rittal oferuje rozwiązania z zakresu przetwarzania brzegowego do suwerennego przetwarzania danych.

 

© Rittal GmbH & Co. KG