Makra do systemów automatyki budynków

Makra do systemów automatyki budynków

Podstawowe dane dla projektu są jak olej w silniku. Dzięki nim proces przebiega płynniej. Użytkownicy oszczędzają mnóstwo czasu, gdy mogą korzystać z gotowych makr i nie muszą tworzyć ich od podstaw. Począwszy od wersji 2.8, firma EPLAN oferuje zbiorczą kolekcję makr z dziedziny automatyzacji budynków. Te bezpłatne dane zwiększają korzyści dla użytkownika i uzupełniają kompleksowy zbiór danych urządzeń w EPLAN Data Portal. Ich pierwsza prezentacja odbyła się na targach Light & Building we Frankfurcie.

Większe korzyści dla użytkowników systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji

Podstawowe dane dla projektu są jak olej w silniku. Dzięki nim proces przebiega płynniej. Użytkownicy oszczędzają mnóstwo czasu, gdy mogą korzystać z gotowych makr i nie muszą tworzyć ich od podstaw. Począwszy od wersji 2.8, firma EPLAN oferuje zbiorczą kolekcję makr z dziedziny automatyzacji budynków. Te bezpłatne dane zwiększają korzyści dla użytkownika i uzupełniają kompleksowy zbiór danych urządzeń w EPLAN Data Portal. Ich pierwsza prezentacja odbyła się na targach Light & Building we Frankfurcie. Platforma EPLAN w nowej wersji 2.8, mająca ukazać się we wrześniu 2018 roku zaoferuje nowe funkcjonalności użytkownikom systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Po raz pierwszy EPLAN dostarczy makroprojekt z rysunkami systemów do automatyzacji budynków, znacznie upraszczający ich projektowanie. Makra to kompletne schematy i diagramy rurociągów i oprzyrządowania (P&I). Mogą być wykorzystane w wielu różnych zastosowaniach.

Obsługa obecnych norm

Te tak zwane makra okien są dostarczane bezpłatnie w formacie EPLAN - firma wkrótce utworzy stronę internetową ze szczegółowymi informacjami. Makra stron, zawierające między innymi pętle logiczne PCT, obejmują obie aktualne normy DIN EN ISO 16484-3 i VDI 3813/3814. Dzięki tym dodatkowym danym głównym, użytkownicy z sektora automatyki budynków będą mogli pracować znacznie szybciej. Szacuje się, że czas tworzenia schematów skróci się od 50 do 70 procent. W fazie planowania wstępnego, użytkownicy mogą rozpocząć prace techniczne na Platformie EPLAN już na wczesnym etapie procesu. Opracowywane są tu koncepcje techniczne systemu oraz szacowane są początkowe liczby i struktury ilościowe. Celem jest ustalenie najkorzystniejszego technicznie rozwiązania oraz zdefiniowanie specyfikacji dla późniejszego planowania szczegółowego. Tworzenie schematów i dalsze uszczegółowienie systemu mogą pojawić się później w oparciu o planowanie wstępne.

Systematyczne poszerzanie oferty

Dzięki makrom dla Platformy EPLAN w wersji 2.8, mającej zostać wydanej we wrześniu, firma EPLAN robi pierwszy krok w kierunku zwiększenia ilości danych podstawowych dla sektora automatyzacji budynków. ©EPLAN Software & Service, marzec 2018

Więcej informacji