EF|A 2022 – EPLAN Forum for Automated Engineering

EF|A 2022. Modularyzacja podstawą standaryzacji i jeszcze większej automatyzacji

Poznaj szczegóły spotkania dotyczącego automatyzacji inżynierii. Wydarzenie odbędzie się w formacie hybrydowym – nie może Cię więc zabraknąć podczas warsztatów i prezentacji.

Tegoroczne wydarzenie EF|A - Forum EPLANA na temat automatyzacji inżynierii, odbędzie się w formacie hybrydowym. Podobnie jak w latach ubiegłych, w centrum uwagi znajdą się modularyzacja, standaryzacja i automatyzacja. Tematy te są bardzo ważne zarówno dla kierownictwa, jak i  użytkowników maszyn i urządzeń, ponieważ modularyzacja jest kluczem do standaryzacji, a tym samym do wyższego stopnia automatyzacji. Uczestnicy, zarówno na miejscu, jak i online, otrzymają wskazówki i strategie opisujące kolejne kroki na drodze do zautomatyzowanej inżynierii.

08 sierpnia 2022 Monheim, Niemcy. Niezależnie od tego, czy spotkamy się na żywo w Düsseldorfie, czy podczas globalnej transmisji online, każdy zainteresowany może nawiązać kontakt z ekspertami z branży podczas Forum EF|A. Firma EPLAN stworzyła do tego celu specjalną przestrzeń, ponieważ pełny potencjał automatyzacji rozwija się dzięki praktycznym przykładom, relacjom użytkowników z całego świata i, co nie mniej ważne, osobistemu dialogowi wśród uczestników. Wydarzenie będzie transmitowane online, a uczestnicy z zagranicy będą mogli skorzystać z oferowanego tłumaczenia symultanicznego.

W centrum uwagi: spotkania, wymiana pomysłów, nawiązywanie kontaktów

Prezentacje, warsztaty i sesje praktyczne dostarczą pomysłów i bodźców dla wszystkich, począwszy od kierownictwa najwyższego szczebla po użytkowników oprogramowania, na szeroki zakres tematów, w tym:

  • Modularyzacji maszyn i produktów
  • Standaryzacji w inżynierii
  • Automatycznego tworzenia schematów, układów szaf sterowniczych, zestawień materiałowych i dodatkowej dokumentacji produkcyjnej
  • Okablowania cyfrowego bliźniaka maszyny
  • Platformy dyskusyjnej i nawiązywania kontaktów z innymi osobami decyzyjnymi

Harold van Waardenburg, Dyrektor ds. zarządzania Go-To-Market w EPLAN, mówi, »Jeśli zmodularyzujesz swoją maszynę lub system zakładowy od początku procesu rozwoju, tworzysz fundament pod standaryzację». Dyrektor ds. rozwoju biznesu w EPLAN, Achim Potthoff, dodaje: «Głównym celem jest jak największy stopień automatyzacji, który zapewniamy we współpracy z naszymi klientami, dzięki narzędziom i metodologiom.»

Uczestnicy wydarzenia będą również mogli osobiście przekonać się, jak to działa w praktyce. »Dostosowanie produktu do tworzenia wartości w sieci cyfrowej» - na ten temat zaprezentuje się firma Achenbach Buschhütten, która z powodzeniem wdrożyła modułowy zestaw konstrukcyjny. Dyrektor generalny Odego, dr Sandra Szech, opowie o tym »Jak sprawić, by tworzenie bloków konstrukcyjnych zakończyło się sukcesem» oraz podzieli się swoimi doświadczeniami w zakresie metodycznego rozwoju i oceny systemów modułowych. Również firmy Aartec Engineering B.V. i Sollich KG przedstawią praktyczne zastosowania dla uczestników obecnych zarówno na miejscu, jak i online.

Inne firmy, w tym Grundfos i CadCabel, również będą przedstawiały uczestnikom EF|A swoje przykładowe wdrożenia. Eksperci EPLAN uzupełnią te przykłady metodami i strategiami modularyzacji, standaryzacji i zautomatyzowanej inżynierii przy użyciu rozwiązań eBUILD, EPLAN Cogineer i EEC.

Sesje praktyczne

Jedną z najważniejszych atrakcji dla uczestników online są sesje praktyczne, podczas których użytkownicy mogą samodzielnie wypróbować oprogramowanie EPLAN. Generowanie schematów lub testowanie okablowania maszyny na modelu 3D to wszystko można wypróbować na żywo dla uzyskania pierwszego wrażenia i wglądu w oprogramowanie. Partnerzy EPLAN, w tym Configit, Encoway i SAE, będą reprezentowani za pomocą prezentacji i wirtualnych stoisk zarówno na miejscu, jak i online, udzielając odpowiedzi na pytania uczestników.