Certyfikowany interfejs EPLAN w SAP

Certyfikowany interfejs EPLAN w SAP

Integracja interfejsu „SAP Engineering Control Center Interface to EPLAN” jest dostępna od września tego roku.

Integracja interfejsu „SAP Engineering Control Center Interface to EPLAN” jest dostępna od września tego roku. EPLAN jest zatem pierwszym i jak dotąd jedynym systemem CAE wymienionym w cenniku SAP z bezpośrednim, certyfikowanym interfejsem integracyjnym. Nowy interfejs „SAP Engineering Control Center Interface to EPLAN” pozwala na bezpieczne przechowywanie projektów w systemie SAP poprzez wymianę wykazów części. Dodatkowymi korzyściami jakie wynikają z możliwości przekazywania danych projektowych pomiędzy departamentami, jest kontrola dostępu użytkowników poprzez system autoryzacyjny SAP, archiwizacja starszych wersji projektów, zarządzanie statusem oraz dostarczanie plików PDF, jak również w innych neutralnych formatach do wszystkich użytkowników SAP. Zaletą praktyczną jest brak konieczności integrowania dodatkowego systemu PDM. Maximilian Brandl, prezes EPLAN i Cideon, wyjaśnia: „Jesteśmy niezwykle zadowoleni z faktu, że interfejs został wymieniony jako standardowy produkt SAP. To ogromny krok w stronę mechatroniki, jako że obok mechaniki i ośmiu pozostałych dostępnych dotąd interfejsów z odpowiadającymi im systemami authoringu, SAP wspiera obecnie również inżynierię elektryczną jako kolejną dyscyplinę w cyklu życia produktu."

Mechatronika w zasięgu ręki

W interfejsie wykorzystano nowy standard integracji z SAP, Engineering Control Center. Na jego bazie są dodawane do SAP wszystkie integracje CAD, takie jak Autodesk Inventor i inne. Zaletą dla użytkownika jest to, że jeśli pracuje on w środowisku multi-CAD, wszystkie interfejsy w SAP funkcjonują w ten sam sposób; charakteryzują się jednakowym wyglądem i obsługą. Dodatkowo, integracja EPLAN wspiera kompletny cykl życia produktu, z uwzględnieniem różnych dyscyplin.

Głęboka integracja z SAP

Ekscytująca jest sama idea głębokiej integracji w SAP: dostęp do zamówień klientów i struktury projektu w zakresie utrzymania, a także innych obiektów SAP, które można łatwo zrealizować metodą „drag and drop”. Pozwala to nie tylko połączyć projekt EPLAN z procesami SAP, lecz również ułatwia projektantowi odnalezienie odpowiednich obiektów SAP wewnątrz projektu EPLAN. Dzięki integracji z usługą aktualizacji systemu SAP, dane historyczne mogą być zarządzane w Platformie EPLAN według daty i numeru seryjnego. Wykorzystując mechanizmy dostępne w SAP można kontrolować również spójność danych i praw dostępu. SAP Workflow zapewnia kontrolowany przepływ danych EPLAN w obrębie całej firmy. Równocześnie, usługa Access Control Management z SAP definiuje konkretne grupy autoryzacji i prawa dostępu, zapewniając ochronę danych projektowych przed nieautoryzowanymi użytkownikami. W procesie składania zamówień, EPLAN udostępnia funkcje integracyjne SAP do przesyłania wykazów części. Nie służy to wyłącznie kompletowaniu projektu, lecz działa również w przypadku częściowych wykazów, które są zawczasu automatycznie wprowadzane do SAP. Za pomocą pojedynczego przycisku są one wprowadzane w tle bez interwencji użytkownika.

Połączone know-how

Integracja Platformy EPLAN, SAP Product Lifecycle Management i SAP ERP została zrealizowana w ścisłej współpracy z firmą Cideon Software, będącą częścią Friedhelm Loh Group. Zintegrowany przepływ prac pomiędzy tymi czołowymi systemami funkcjonuje już od pierwszych etapów projektowania, poprzez produkcję aż po dystrybucję i utrzymanie.